Çin Vizesi Online Başvuru

Çin Vizesi Online Başvuru

Çin Vizesi Online Başvuru

Çin vizesi işlemleri Çin Konsolosluğu tarafından akredite edilen vize başvuru merkezleri ve yetkili vize acenteleri tarafından yapılmaktadır. Çin vizesi online başvuru formu doldurularak Çin Konsolosluğunda parmak izi vermek amacıyla randevu alınması gerekmektedir.

Çin vizesi online başvuru işlemi sadece formun online ortamda doldurulması, randevunu alınması ve formun ibraz edilmesinden ibaret bir prosedür değildir. Çin vizesi pasaporta işlenen bir vizedir. Online olarak alınan bir vize değildir ve Küba veya Dubai online vize uygulamasında olduğu gibi bütün işlemlerin online ortamda yapıldığı bir vize başvuru işlemi değildir.

Çin vizesi online başvuru yapılırken, vize türünün doğru belirlenmesi, talep edilen giriş sayısı, vize türünün gerektirdiği evrakların hazırlanması gerekmektedir. Çin vizesi için hazırlanması gereken evraklar vize türüne göre değişir ve online olarak gönderilmemektedirler. Online ortamda doldurulan vize başvuru formunun çıktısı, Çin vizesi için gerekli evrakları içeren vize dosyasında olmalı ve vize başvuru dosyası randevu sırasında Çin Konsolosluğuna teslim edilmelidir.

Çin online vize başvuru ile 3 ay geçerli tek giriş, 6 geçerli çift giriş, 6 ay geçerli çok giriş veya 12 ay geçerli çok girişli vize talep edebilirsiniz. Sunduğunuz evrakların güncel olması ve vize bitiş tarihi itibariyle Çin’den ayrılacağınızın teminatı olma kriterine uygunlukları vize başvurunuzun olumlu sonuçlanmasına sebep olabilecektir. Uzun süreli vize taleplerinde uzun süreli vize talebinizi kanıtlayan evrakların ibrazı çok önemlidir.

Başvurular online yapılabilmekle birlikte vize randevusu evrakların sunumu ve parmak izi kaydı yaptırma işlemlerini içermektedir. Parmak izi kaydı Çin vize işlemlerinde 2018 yılı itibariyle zorunlu hale getirilmiştir. Yaşı 70’ten büyük ve 14’ten küçük olanlar parmak izi kaydından muaf tutulmuştur.

Ticari vize başvurularında Çin’de ticaret yapılan firma ile faaliyet alanlarının birbirine yakın olması gerekmektedir. Ticari vize başvuruları ticari faaliyetlerin yoğunluğu derecesinde daha uzun süreli alınabilmektedirler. Çin Vize işlemlerinde 2018’de getirilen önemli bir koşul turistik vize başvurusunun grup olarak kabul edilmesi olmuştur. Bireysel başvuru kabul edilmemektedir. Her türlü Çin vize başvurusunda konaklama ve otel rezervasyonu bilgileri önemli yer tutmaktadır.