Çin Vizesi Ücreti

çin vizesi ücreti

Çin Vize Harç Ücretleri

Çin vizesi ücreti Çin’e yapılacak seyahatin içeriğine, vize türüne ve kalış süresine göre değişebilmektedir.

Çin grup vizesi, Çin ticari vizesi, Çin turistik vizesi, çalışma Vizesi, Çin öğrenci vizesi, Çin mürettebat vizesi, Çinli özel ziyaret, Çin basın vizesi, Çin transit vizesi türlerinde ücretler 3 ay kalış süreli vize 58 $, 3 aylık çift girişli vize 87 $,  6 aylık çok girişli vize 116 $ ve 1 yıllık çok girişli vize 195 $ olarak belirlenmiştir. Çin Konsolosluğu son günlerde yaptığı bir düzenleme ile turistik vizelerde bireysel başvuru kabul etmemektedir. Turistik vize başvuruları grup olarak kabul edilmektedir ve vize ücreti 46 $ olarak tahsil edilmektedir.

Çin vize işlemlerinde başvuru merkezinin hizmet bedelleri 45 $ olarak belirlenmiştir. Bu bağlamda Çin vizesi ücreti Çin Konsolosluğunun vize harç bedelleri ve başvuru merkezinin hizmet bedellerinin toplamından oluşmaktadır. Çin vize ücreti, vize başvuru merkezi tarafından Çin Başkonsolosluğu adına tahsil edilmektedir.

Türkiye’den Çin vizesi başvurusu yapacak üçüncü ülke vatandaşlarının ödemeleri gereken vize ücreti ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca Türkiye’de uzun süreli oturum izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarına uygulanan vize ücreti de ülkeden ülkeye farklılık gösterebilmektedir. Bu konuda detaylı bilgiyi başvuru merkezinden ve Çin vizesi konusunda uzman vize danışmanlık hizmeti veren firmalardan alabilirsiniz.

Çin vize işlemlerinde 2018 yılı itibariyle başvuru merkezinde parmak izi verme işlemi yapılmaktadır. Parmak izi verme işlemi sırasında vize başvuru sahibinin şahsen konsoloslukta bulunması gerekmektedir.

Çin vizesi konsolosluk vize harç ücretleri ve hizmet bedelleri döneme bağlı olarak güncellenebilmektedir. Burada bildirilen ücretler Mayıs 2018 tarihi itibariyle geçerlidir.

Çin vize işlemleri eksiksiz evraklarla yapıldığında ortalama 7 iş günün de sonuçlanmaktadır. Ancak başvurularda Çin Konsolosluğun vize türüne bağlı olarak ek veya destekleyici evrak talebi olabileceğini göz önünde bulundurarak başvuruların seyahat tarihinden 15 gün öncesinde yapılması tavsiye olunur.

Çin Konsolosluğunun vize prosedürleri ve buna bağlı olarak  vize ücretleri konjontürel olarak değişebilmektedir. Başvuru öncesinde profesyonel danışmanlık hizmeti veren firmalardan ve akredite vize başvuru merkezinden son güncellemeler hakkında bilgi alabilirsiniz.